czwartek, 29 marca 2018

"Czwarta małpa" - J. D. Barker [ Premiera 4 kwiecień ]

"Eisley podszedł do stolika ze stali nierdzewnej i wskazał na coś, co wygladało jak brązowa torebka zapinana na strunę wypełniona....
- To jego żołądek? - zapytał Nash.
Eisley przytaknął.
- Widzicie coś dziwnego?
- Ta. Już nie znajduje się w nim - odparł Porter."

 
Tłumaczenie: Agnieszka Wyszogrodzka - Gaik
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Sam Porter (tom I)
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 432
Kraj: Stany Zjednoczone
 
 Najpierw porywa upatrzoną ofiarę. Dwa dni później przysyła rodzinie paczuszkę zawierającą obcięte ucho. Następna paczuszka zawiera oczy. Trzecia, z wyrwanym językiem, jest zwiastunem śmierci ofiary, która zostaje podrzucona w miejscu publicznym. #4MK, Zabójca Czwartej Małpy. Działa od pięciu lat. Ma na sumieniu siedem ofiar. Policja nigdy nawet się nie zbliżyła do ujęcia tego niezwykle inteligentnego seryjnego mordercy. Jego ofiarami zawsze są młode dziewczyny, których przynajmniej jedno z rodziców jest w jakiś sposób zamieszane w działalność przestępczą. Znalezienie zwłok skutkuje z reguły aresztowaniem rodzica. W swój pokrętny sposób, za pomocą niewinnych ofiar, oczyszcza Chicago z przestępców, którzy w innym wypadku spokojnie działaliby dalej. Nikt nie wie, kiedy znowu uderzy, wzburzy opinię publiczną, zasieje panikę i zniknie. Nad wytropieniem #MK od wielu lat pracowała cała rzesza policjantów. Jednym z nich, od początku zaangażowanym w tę sprawę, jest Sam Porter.

Sam Porter od jakiegoś czasu jest na urlopie, kiedy dostaje telefon od swojego partnera Nasha. Pod miejski autobus rzucił się mężczyzna, przy którym znaleziono białą paczuszkę przewiązaną czarnym sznurkiem. Taką samą, jaką miał zwyczaj przesyłać rodzinom #4MK. Pakunek zawiera ucho, jak się później okazuje, należące do piętnastoletniej, nieślubnej córki znanego biznesmena. Czyżby sprawa poszukiwanego mordercy znalazła swój finał pod kołami autobusu? Przy mężczyźnie Porter znajduje pamiętnik, w którym będzie próbował znaleźć wskazówkę co do miejsca pobytu porwanej dziewczyny. Nie zostało jej bowiem wiele czasu. 

poniedziałek, 26 marca 2018

"Rzeźbiarz śmierci" - Chris Carter

Chrisa Cartera nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Autor charakteryzuje się szybką akcją, brutalnymi zbrodniami i lekkim stylem. Nie da się ukryć, że jego książki są mocno schematyczne, niemniej jednak Carter zapewnia kilka godzin dobrej rozrywki każdemu fanowi mocnych wrażeń.

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Robert Hunter (tom IV)
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 424
Kraj: Stany Zjednoczone
„Nieważne, kim jestem. Ważne jest tylko to, co wiem o tobie.”
 Jeden z bardziej znanych duetów detektywistycznych, Hunter i Garcia, ponownie muszą zmierzyć się ze zwyrodniałym seryjnym mordercą. Odnoszę wrażenie, że autor postawił sobie za punkt honoru wymyślanie coraz to makabryczniejszych zbrodni. Tym razem mamy do czynienia z kimś, kto rozkłada na części pierwsze swoje ofiary, zadając im maksymalnie dużo bólu, a następnie z części ich ciała tworzy rzeźby. Żadnych śladów, żadnych poszlak, policja stoi w martwym punkcie próbując dociec znaczenia przerażającego tworu.

Opiekunka ciężko chorego byłego prokuratora, znajduje jego rozczłonkowane ciało w łóżku. W trakcie autopsji wychodzi na jaw, iż mężczyzna dostał dawkę leków podtrzymujących życie, a część jego obrażeń powstała jeszcze za życia. Kto mordowałby człowieka, który i tak miał już wyrok śmierci? I kto mógłby go tak nienawidzić, by zadawać mu maksymalną dawkę bólu? Były prokurator cieszył się nieposzlakowaną opinią, Hunter zatem zaczyna poszukiwać osób, które trafiły dzięki nieboszczykowi do więzienia. Frapująca rzeźba z części ciała denata jest zagadką, która całkowicie zaprząta myśli policjanta. Wkrótce zresztą dochodzi do następnego morderstwa i Hunter ma znacznie więcej do przemyślenia.

niedziela, 25 marca 2018

"Oblicze śmierci" - Cody McFadyen

"Nieważne, jak potoczy się życie, źli ludzie triumfują tylko wtedy, kiedy im na to pozwolimy." 
 Autor: Cody McFadyen
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Smoky Barrett ( tom II )
Tłumaczenie:  Joanna Grabek
Rok wydania: 2018
Ilość stron:400
Kraj:Stany Zjednoczone
"Cień bestii" był dla mnie thrillerem idealnym, dlatego też nie miałam żadnych wątpliwości, że część druga przygód Smoky Barrett mi się spodoba. I tak się stało. Może nie jest aż tak naszpikowana krwawymi zbrodniami, chociaż oczywiście jest ich całkiem sporo, jednak działała mi na psychikę jeszcze bardziej, gdyż dotyczy nie tylko przemocy fizycznej, lecz także psychicznej.

"Oblicze śmierci" to opowieść o dziewczynie, która począwszy od lat siedmiu, aż po czas, w którym rozgrywa się akcja, a dziewczyna ma szesnaście lat, zostaje osaczona przez brutalnego mordercę i całkowicie pozbawiona możliwości normalnego życia. Kiedy ją spotykamy po raz pierwszy, ma lufę pistoletu przyłożoną do głowy, a cała jej rodzina zastępcza leży zarżnięta. To Smoky skłania Sarah, by się nie zabijała, i to Smoky jako pierwsza zaczyna wierzyć w opowieść dziewczyny o Obcym, który niszczy cały jej świat.
Przed laty popełnił morderstwo doskonałe. Zostawił przy życiu małą dziewczynkę, by czerpać radość z jej rozpaczy. Osaczył ją. Zabijał każdego, kogo pokochała. Sprawił, że przestała wierzyć w szczęście. Rzeźbił ją na swoje podobieństwo. Przez dziewięć lat nikt nie wierzył, że On w ogóle istnieje. I oto nadchodzi, by ukończyć swoje dzieło. Nie spodziewał się tylko, że przyjdzie mu zmierzyć się z kobietą, która widziała i przeżyła już wszystko.

czwartek, 22 marca 2018

"Czerwona jaskółka" - Jason Matthews

Tłumaczenie:Krzysztof Puławski
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Czerwona jaskółka (tom I)
Rok wydania: 2018
Ilość stron:528
Kraj: Stany Zjednoczone
"-Rosjanie nienawidzą cudzoziemców tylko odrobinę mniej niż siebie samych, a w dodatku są urodzonymi konspiratorami."
 
Nathaniel Nash - agent CIA, specjalista od Rosji, prowadzący najlepszego rosyjskiego szpiega. Murat jest jednym z największych osiągnięć amerykańskich agentów. Już od wielu lat dostarcza im dane z najwyższego szczebla rosyjskiego aparatu. Nat czuje się dumny mając pod opieką taką osobistość, zwłaszcza, że oboje darzą się szacunkiem i sympatią. Niestety, w pewnym momencie Nathowi powija się noga w wyniku czego zostaje oddelegowany do Finlandii. 
Dominika Jegorowa - młoda, piękna kobieta, która w wyniku zawiści koleżanki zostaje pozbawiona szans na przyszłość o jakiej marzyła. Jej kariera baleriny zostaje przerwana. Śmierć ojca, brak perspektyw oraz chęć chronienia matki, prowadzą Dominikę do szkoły szpiegów. Po wielu trudach kobieta wreszcie otrzymuje zadanie: ma nawiązać romans z Nathanielem, by wycisnąć z niego nazwisko rosyjskiego kreta.
Rozpoczyna się gra, w której nie można ufać nikomu.

niedziela, 18 marca 2018

"Pył Ziemi" - Rafał Cichowski

"W skali wszechświata jesteśmy jak robale, które żyją jeden dzień tylko po to, by przedłużyć gatunek."

Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2017
Ilość stron:320
Kraj: Polska
"Pył Ziemi" jest książką, która mnie zawiodła, dlatego też ciężko mi o niej pisać. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Jedyna rzecz, która mi przypadła do gustu to poczucie humoru głównego bohatera. Zaczęło się ciekawie. Dwójka bohaterów, Rez i Lilo, lądują na Ziemi i napotykają tubylcze plemię. Myśleli, że planeta już od dawna nie jest zamieszkana, dlatego też szybko wpadają w zasadzkę. I gdyby książka była utrzymana w takim klimacie, byłabym bardzo zadowolona. Niestety, bardzo szybko akcja przenosi się do sztucznego Londynu, po drodze zahaczając o jakieś dziwne reality show, by następnie wylądować w mieście pod kopułą, w którym króluje piękna despotka.

Akcja powieści rozgrywa się w bardzo dalekiej przyszłości. W XXIV wieku ziemia zbliża się ku zagładzie, w związku z czym w kosmos udaje się statek posiadający kilkadziesiąt milionów pasażerów. Wysoko rozwinięta technologia pozwala na przetrwanie zarówno wielopokoleniowej załodze, jak i samemu statkowi. Niestety, jak to bywa z ludźmi, coś poszło nie tak. Po siedmiuset latach kosmicznej tułaczki, statek wysyła na Ziemię dwoje wysłanników, którzy muszą odnaleźć Bibliotekę Snów, by uratować Yggdrasil. 

piątek, 16 marca 2018

"Podzieleni" - Neal Shusterman

"Jedną z rzeczy, których się uczysz, kiedy żyjesz tak długo, jak ja jest to, że ludzie nie są wyłącznie dobrzy lub wyłącznie źli. Wkraczamy i wychodzimy z krainy ciemności i światła przez całe nasze życie."
Autor: Neal Shusterman
Tłumaczenie:Łukasz Dunajski
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Cykl: Podzieleni (tom I)
Rok wydania: 2016
Ilość stron:448
Kraj: Stany Zjednoczone
"Podzieleni nie odchodzili z hukiem - nie odchodzili nawet z płaczem. Odchodzili w ciszy, która towarzyszy płomieniu świecy gaszonej palcami."

Connor jest szesnastoletnim chłopakiem, który ma problemy z emocjami, przez co dosyć często wdaje się w szkolne bójki. Pewnego dnia, przez przypadek, dowiaduje się, że jego rodzice podpisali zlecenie na Podzielenie, tym samym skazując syna na śmierć. Connor nie ma zamiaru bezwolnie poddać się losowi, dlatego wbrew prawu ucieka przed wyrokiem.
Risa mieszka w domu dziecka i jest utalentowaną pianistką. Niestety, jej opiekunowie dochodzą do wniosku, że to jest szczyt jej możliwości i oddają ją na Podzielenie. Załamana Risa siedzi w autobusie wiozącym ją do ośrodka medycznego, kiedy na drogę wybieg chłopak, powodując karambol. Dziewczyna niewiele myśląc korzysta z okazji i ucieka.
Lev właśnie skończył trzynaście lat. Jego przeznaczeniem od urodzenia jest zostać oddanym na Podzielenie. Jako dziesięciorodny wychowany został w głębokiej wierze, że taki los jest jego obowiązkiem i poświęceniem dla ludzkości. Jedzie wraz z ojcem i pastorem do ośrodka, kiedy na autostradzie dochodzi do wypadku a ktoś siłą wywleka go z auta. Lev staje się zakładnikiem trochę starszego od niego chłopaka, który wkrótce sprawi, że życie Leva całkowicie się zmieni.

Trójkę zwykłych, zagubionych i przerażonych dzieciaków połączy jeden cel - przetrwać w jednym kawałku i znaleźć schronienie.

 "To nie jest śmierć i jestem przekonany, że wszyscy tu obecni byliby wdzięczni, gdyby nie sugerowała pani niczego tak jawnie oburzającego. Fakty są takie, że sto procent pani ciała pozostanie przy życiu, z tym, że w podzielonym stanie."

czwartek, 8 marca 2018

"Tkanki" - Dominika van Eijkelenborg

"To ciekawe, że tak zaciekle walczymy z najbliższymi ludźmi, że potrafimy tak zajadle ranić. Pewnie dlatego, iż zawsze nam wybaczą, zawsze będą gotowi nas przyjąć. Żyjemy w głębokim przekonaniu, że w końcu pogodzimy się mimo wszystko. Nie da się jednak pojednać, gdy ludzi rozdziela śmierć."

Autor:
Wydawnictwo: Kobiece
Rok wydania: 2018
Ilość stron:448
Kraj: Polska
"Macierzyństwo to akt niezwykłej odwagi. Patrzysz, jak część ciebie zaczyna funkcjonować samodzielnie i nie masz już nad nią kontroli."
 Evi ma szesnaście lat, kochających rodziców i wszystko, co można dostać za pieniądze. Jej życie byłoby idealne, gdyby nie jeden drobny szczegół, jej serce. Od wielu lat jej życie zdominowane jest przez chorobę, która w końcu ma doprowadzić do jej śmierci. Jedynie przeszczep może uratować jej życie. Evi nie chodzi do szkoły, nie ma koleżanek, nigdy nie była na randce. 

Chantal oddała by własne życie, by uratować córkę, która jest dla niej centrum wszechświata. Kiedy straciła pierwsze dziecko zaledwie w tydzień po narodzinach, obiecała sobie, że jeśli będzie miała drugie dziecko, nie pozwoli, by stała mu się krzywda. Niestety, chore serce córki nie jest czymś, przed czym mogłaby uchronić Evi. Chantal modli się, aby w porę znalazł się dawca. Wiąże się to oczywiście z wyrzutami sumienia, gdyż musi umrzeć czyjeś dziecko, by jej dziecko zostało uratowane. 

Finya ma dziewiętnaście lat i należy do osób, które idą przez życie przebojem. Żywiołowa, magnetyczna, pewna siebie, pełna energii i szalonych pomysłów. Jej pełne kolorów życie kończy się pewnej sylwestrowej nocy na przedmieściach fryzyjskiego miasteczka Sneek w wyniku samochodowego wypadku. 

Szczęście jednej osoby jest nieszczęściem drugiej. Chantal nie może uwierzyć w swoje szczęście, gdy dostaje telefon, iż znalazło się serce dla jej coraz słabszej córki. Udana operacja, powolny powrót do formy, coraz silniejsze i bardziej samodzielne dziecko. Jednak coś w zachowaniu Evi nie podoba się matce. Z dziewczyną dzieje się coś złego, a pierwszą tego oznaką jest kot, który trzyma się od niej z daleka.

poniedziałek, 5 marca 2018

"Córki smoka" - William Andrews [Premiera 07 marca]

"- O tym, co jest albo czego nie ma w naszej historii, decydują historycy tacy jak ja - zauważył profesor, wciskając we mnie palec. - A ja mówię, że to się nie wydarzyło."
Autor: William Andrews
Tłumaczenie: Dominika Warda
Wydawnictwo: NieZwykłe
Rok wydania: 2018
Ilość stron:400
Kraj: Stany Zjednoczone
"Dla moich rodaków szacunek był ważniejszy niż prawda. Ale nigdy nie mogliśmy być traktowani z respektem, jeśli opieraliśmy nasz wizerunek na kłamstwie."

Anna Carlson ma dwadzieścia lat, kiedy umiera jej przybrana matka. To zdarzenie burzy jej poukładany świat, w którym Anna miała kochających rodziców i mgliste plany na przyszłość. Pozostał jej ojciec, który pogrążył się w żałobie, wspomnienia szczęśliwego życia, oraz pragnienie, by poznać swoją biologiczną matkę. Anna urodziła się w Korei i została adoptowana jako niemowlę. Choć zawsze była szczęśliwa mieszkając w Stanach Zjednoczonych, po śmierci mamy odczuwa potrzebę, by poznać kraj swojej koreańskiej matki oraz dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach. Niestety, wizyta w sierocińcu niweczy jej nadzieje. Okazuje się, że matka Anny zmarła przy porodzie. Jednak przy wyjściu z sierocińca zaczepia ją starsza kobieta, wręcza jej mały pakunek wraz ze swoim adresem, i prosi o wizytę. Przestraszona dziewczyna nie wie, co ma zrobić. Ciekawość jednak zwycięża, i Anna udaje się następnego dnia pod wskazany adres. Ta wizyta zmieni jej życie.

Hong Jae-hee okazuje się być babcią Anny. W podarowanej dziewczynie paczuszce znajduje się grzebień ze złota udekorowany dwugłowym smokiem. Zarówno historia grzebienia, jak i opowieść Jae-hee, budzą wątpliwości dziewczyny. Jednak po wysłuchaniu całej historii Anna jest gotowa spełnić swój obowiązek wobec Korei.

"Klęczałam w błocie z twarzą zwróconą ku niebu Mandżurii. Słyszały mnie tylko gwiazdy. Opłakiwałam swoją niewinność i wyrzucałam wściekłość każdej z chwil, w której nazwano mnie dziwką."

Wiosno, wiosno, co nam dasz?

Nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać wiosny. Więcej ciepełka, więcej spacerów, wreszcie trochę zieleni. A co nam oferuję wydawnictwa na wiosnę? Trochę ciekawych książek znalazłam. Oczywiście są to tylko te które mam zamiar przeczytać.

Może to jeszcze nie wiosna ale już blisko.
05.03 Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Doktor Grzegorz Trzmiel, skromny wykładowca historii informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, niespodziewanie zostaje śledczym z ramienia uczelni. Jak się szybko okaże, przeciwności takie jak sztuczna inteligencja, zabijająca leniwych wykładowców, wzorowany na peerelowskim osiedlu park rozrywki oraz knująca zemstę szalona wdowa należą do typowych wyzwań stawianych przez Warszawę stróżom prawa. Stolica przyszłości domaga się swojego detektywa, nawet jeśli sam kandydat tego losu chce uniknąć.

07.03 Wydawnictwo Filia

Były dziennikarz Marcin Faron rozpoczyna pracę w Medilleku, gdzie zamierza udowodnić swoją wartość i wywalczyć dobrą pozycję w zespole agresywnych młodych wilków. Jest ich pięcioro, a tylko jedno z nich osiągnie swój cel. Walka o pozycję lidera i tym samym o przenosiny do berlińskiej centrali firmy nabiera rumieńców po śmierci dotychczasowego kapitana zespołu.
Głupia, przypadkowa śmierć nie budzi specjalnych kontrowersji. Wręcz przeciwnie – mobilizuje do walki. Jednak gdy w kolejnym dziwnym wypadku ginie druga pracownica, atmosfera gwałtownie gęstnieje, a Marcin Faron zaczyna interesować się tajemnicami firmy.
Czy nazywanie produktów Medilleku trucizną to tylko czarny PR konkurencji? Agresywne protesty pod siedzibą firmy coraz częściej kończą się krwawymi awanturami i brutalnymi napaściami na pracowników. Walka o miejsce w hierarchii jest drapieżna, ale gdy celem staje się przeżycie, reguły gry się zmieniają.
Czy nagłe zgony młodych pracowników Medilleku są wynikiem zemsty? Jeśli tak, to czyjej? A może zaistniała tragiczna sytuacja to tylko jeden wielki przypadek?

03.03 Wydawnictwo NieZwykłe
Po długiej podróży do sierocińca w Korei dwudziestoletnia Amerykanka Anna Carlson dowiaduje się, że jej biologiczna matka nie żyje. Jednak właśnie w chwili, gdy zdruzgotana kobieta dochodzi do wniosku, że przebyła całą drogę na próżno, tajemnicza staruszka podaje jej paczuszkę zawierającą wiekowy grzebień i kartkę z adresem.
Dzięki temu Anna trafia do mieszkania niezbyt zamożnej, lecz eleganckiej kobiety – Hong Jae-hee, która opowiada jej o niesamowitych wydarzeniach zaczynających się od japońskiej okupacji Korei i Chin podczas II wojny światowej, kiedy to ponad dwieście tysięcy Koreanek zostało niewolnicami japońskich żołnierzy – "kobietami do towarzystwa". Jae-hee zna tę historię bardzo dobrze: była jedną z nich.
Anna odkrywa, że cenny grzebień ze skorupy żółwia, ozdobiony dwugłowym smokiem z kości słoniowej, pokonał wraz z kobietami w jej rodzinie mnóstwo przeciwności losu. Im lepiej dziewczyna poznaje jego historię, tym bardziej uświadamia sobie, że wraz z grzebieniem trafia do niej dziedzictwo niewyobrażalnej siły charakteru, odwagi, miłości i niezłomności.  

08.03 Wydawnictwo Novae Res
O wiele łatwiej jest sprawować kontrolę nad drugim człowiekiem niż nad własnym życiem. Wie o tym Marek, przykładny ojciec rodziny, prezes poważnej firmy, dręczyciel i kat swojej żony.

Trudno jest jednak w nieskończoność zachowywać pozory szczęścia, zwłaszcza kiedy ofiara się buntuje i zaczyna dostrzegać, że istnieje świat poza więzieniem, którym okazał się wymarzony dom, że istnieją uczucia inne niż strach, nienawiść i upokorzenie. I że nie każdy mężczyzna jest potworem ukrytym w ludzkiej skórze.

08.03 Wydawnictwo Dobra Literatura
Opowieść o miłości, ale i o granicach, których nie wolno przekraczać zarówno w życiu, jak i po śmierci.
Pisarz samotnie mieszkający w wielkim domu wynajmuje pokój studentce malarstwa. Dziewczyna tworzy w ukryciu tajemnicze obrazy zamawiane przez ekstrawaganckich kolekcjonerów oraz gwiazdy Hollywood. Podobno są w stanie zapewnić nieśmiertelność... Mężczyzna zaś pisze kryminał niepokojąco zbieżny z wydarzeniami rozgrywającymi się wokół domu. Czy są one tylko inspiracją dla fikcji literackiej? Z czasem oboje zakochują się w sobie. Nie są jednak świadomi, że dla siebie nawzajem mogą stanowić zagrożenie.

14.03 Wydawnictwo Filia
Czasem w najcichszych miejscach skrywają się najmroczniejsze sekrety...
Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic.
Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona na pewną śmierć na bocznej drodze wioski Little Melham, miejscowa społeczność jest w głębokim szoku. Jednocześnie uruchomiony zostaje łańcuch wydarzeń, wskutek którego na jaw mogą wyjść głęboko ukryte sekrety.
Prawda o tamtym wieczorze zagraża zarówno małżeństwu jak i dzieciom Ellie Saunders i kobieta musi za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. A Ellie nie jest jedyną, która ma coś do ukrycia. Ona i jej siostra Leo żywią przekonanie, że mają już za sobą rozdział trudnego dzieciństwa, jednakże Leo dąży do poznania prawdy i ujawnia straszliwy sekret, który przez wiele lat był trzymany w tajemnicy.
Sąsiad Ellie, były detektyw Tom Douglas, uciekł do Little Melham w poszukiwaniu spokojnego życia i zostaje wciągnięty w sieć intryg i kłamstw.
Instynkt podpowiada mu, że to, co przydarzyło się młodej Abbie, było czymś znacznie więcej niż tylko tragicznym wypadkiem.
Spokojna angielska wieś ukrywa przerażające tajemnice, czyhające pod równo przystrzyżonymi żywopłotami, za zamkniętymi drzwiami eleganckich salonów i w niewypowiedzianych słowach...

sobota, 3 marca 2018

Stosik styczniowo - lutowy.

Jak co roku, obiecuję sobie, że książek kupować nie będę. I jak co roku, nie mogę się oprzeć niektórym tytułom, zwłaszcza, jeśli mają atrakcyjną cenę. Na zdjęciu nie ma kilku książek Kinga, zupełnie o nich zapomniałam. Wybacz mi Panie Stephenie:) Nie ma także "Historii złych uczynków", gdyż książka już pojechała do Natanny.

"Sześć serc" przywędrowało do mnie w efekcie wymiany na LC. Nie mam pojęcia, czy to książka dla mnie ale dostałam propozycję, więc skorzystałam. "Stacja jedenaście" i "Ból" zakupiłam na FB po 10 zł za sztukę. Podobnie "Celę" i "Lodowe piekło". Mam wrażenie, że uzależniam się od grup sprzedażowych na FB, czasami są tam perełki za grosze i jedynie koszt wysyłki mnie denerwuje.
"Pył ziemi" zamówiłam z Czytam pierwszy. "Nocny film", "Lokatorka" i "Murder Park" to prezent od siostry. Od wydawnictwa Papierowy Księżyc dostałam "Dziewczynę z sąsiedztwa", "48" oraz "Podzieleni". Czarna Owca rozdawała "Kredziarza", więc też skorzystałam. Dwie ostatnie, "Przełom" i "Córki smoka" to egzemplarze od wydawnictwa NieZwykłe.
Część książek już przeczytałam, część pewnie swoje odleży. Na dniach na pewno pojawi się recenzja "Córek smoka", którą już kończę, a która ma premierę 7 marca. Naprawdę dobra powieść, która opowiada historię Koreanki, zmuszonej w wieku czternastu lat do zaspokajania japońskich żołnierzy. Mieszanka fikcji i historii, dzięki której sporo można się dowiedzieć o podziale Korei.

Tradycyjnie, w marcu, nie mam zamiaru kupować książek. Co z tego wyjdzie zobaczymy:)
Chętnie się dowiem czy czytaliście coś z tego stosu, i jakie były Wasze wrażenia.

piątek, 2 marca 2018

I po lutym:)

W podsumowaniu stycznia narzekałam na kiepską zimę i proszę, chyba mnie ktoś tam u góry słyszał i w lutym zesłał mrozy:) W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak pomarudzić na przydługie mrozy, i grzecznie czekać na wiosnę. W lutym niewiele się u mnie działo, żyłam głównie pracą i rodziną, oraz oczywiście książkami.

1. "Przełom" - Michael C. Grumley 

2. "Historia złych uczynków" - Katarzyna Zyskowska

3. "48" - Andreas Gruber

4.  "Kredziarz" - C.J. Tudor 

5. "Dziewczyna z sąsiedztwa" - Jack Ketchum

6.  "Głód miłości" -