czwartek, 2 października 2014

"Łatwopalni III. Wybaczenie" - Agnieszka Lingas-Łoniewska

"Wybaczenie.
Jedyna droga ku temu, aby życie toczyło się bez zamierzchłego bólu w sercach."
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wyd:2014
Stron:226
Kraj:Polska
 
 
 
 
 
 
 
Tak...cóż...tom kończący trylogię już za mną. Przeczytanie tej książeczki, bo książką tego nazwać nie mogę, zajęło mi półtorej godziny. Lektura bardzo cienka, z krótkimi rozdziałami, właściwie przeczytała się sama. Miło było poczytać o znanych bohaterach, natomiast ten tom niczym kompletnie mnie nie zaskoczył.
 
Monika i Jarek już bez żadnych przygód wiodą spokojne, sielskie życie wraz ze swoją córeczką. Sylwia i Bernie próbują poukładać swoje życia na nowo. Sylwia pomimo rozwodu, nadal ma problemy z eksmężem, a Bernie musi nauczyć się bycia ojcem nastoletniej Mileny, która nagle okazała się jego córką. Grzegorz i Dorota coraz bardziej mają się ku sobie. Przeszłość Doroty okazuje się dość zawiła a jej były mąż wciąż próbuje mącić w jej życiu. Do tego policjantka prowadzi sprawę zamordowania szesnastoletniej prostytutki z Bułgarii. A na deser młodzieńcza miłość pomiędzy Mileną a Tymoteuszem:)
 
Słodko, że aż mi się ciastek odechciało, co, wierzcie mi, nie zdarza się często:D
 
Zabrakło mi w tej części jakiejś głębi, wciągnięcia w losy bohaterów. Miałam wrażenie, że ślizgam się po wierzchu całej historii, by bez większych emocji wylądować przy ostatniej kropce. Czuję lekki niedosyt.

3 komentarze:

  1. Nie bardzo mam ochotę, ale może kiedyś zmienię zdanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam jakiś czas temu książkę "Szósty" tej autorki. To pozycja z gatunku sensacja/kryminał/thiller. Bardzo mnie wciągnęła i od tamtej pory poluję na pozostałe książki tej autorki. Niestety jak na razie z marnym skutkiem.

    OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)