czwartek, 3 lipca 2014

"Dziedzictwo" - C.J. Daugherty

"Rozejrzała się po cichej uliczce. Stały tu tylko szeregowe domki jednorodzinne. Miejsc, w których mogłaby się ukryć, było niewiele. Prześladowca biegł w jej stronę. Nie miała czasu.
Padła na ziemię i wczołgała się pod samochód. W nos uderzył ją zapach nawierzchni i oleju samochodowego. Oparła policzek na asfalcie, zimnym i mokrym od padającego wcześniej deszczu.
Nasłuchiwała. Gdyby tylko jej serce nie waliło tak mocno!"Tytuł oryginału: Night School.Legacy
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wyd: 2013
Stron:394
Kraj:Wielka Brytania
Opisałam także: "Wybrani"Bardzo udana kontynuacja, która przeczy teorii, że druga część bywa słabsza od pierwszej.   
Po wielkim dramacie, jaki rozegrał się pod koniec pierwszej części, Allie przebywa na zasłużonych wakacjach. Jednak nie dane jest jej zaznać spokoju. Ktoś na nią poluje. Przerażona Allie zwraca się o pomoc do dyrektorki szkoły. Dla własnego bezpieczeństwa dziewczyna musi wrócić za mury Cimmerii.
Remont szkoły, spotkanie z przyjaciółmi, rozpoczęcie nowego semestru. Sporo się dzieje. Allie wstępuje do Nocnej Szkoły, gdzie uczy się sztuki samoobrony. Gdzieś wśród nich czai się zdrajca pracujący dla Nathaniela, próbującego przejąć władzę nad szkołą. Wreszcie dowiadujemy się kim naprawdę jest Allie. Jednak dlaczego dziewczyna jest taka ważna dla ludzi Nathaniela?
W życiu uczuciowym Allie również sporo się dzieje. Między nią a Carterem coś się psuje, a Sylwian coraz bardziej zaprząta jej myśli. Na szczęście wątek romantyczny nie jest wątkiem wiodącym w tej serii, a bohaterowie nie są przesłodzeni.
Dalsze losy walki o zachowanie szkoły wciągają równie mocno, jak w części pierwszej. Nadal jest to fajnie napisana książka sensacyjna przeznaczona dla młodzieży, lecz zajmująca również starszego czytelnika. Pogonie, sekrety, morderstwo, zazdrość, zagrożenie, miłość, rozpacz, śledztwo. Z niecierpliwością czekam,aż trzecia część trafi w moje ręce.

Wyzwanie biblioteczne
Czytam opasłe tomiska
Europa da się lubić

3 komentarze:

  1. Bardzo spodobała mi się ta seria :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasem mam ochotę na coś lekkiego, łatwego, a kiedy już się zdecyduję, marudzę, że zmarnowałam czas. Nie znam tego cyklu powieściowego i pewnie nie poznam, bo przede mną mnóstwo zaległych książek, które czekają. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cała seria jeszcze przede mną, ale postaram się poznać ją w trakcie wakacji, bo "Wybrani" czekają już na półce. :)

    OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)