niedziela, 27 października 2013

"Osaczona"- Tess Gerritsen

Miranda pracuje od roku w wydawnictwie prasowym jako korektorka. Traf chciał, że okazała się na tyle naiwna, żeby się związać z szefem owej gazety, na dodatek z żonatym szefem. Zakochana kobieta  po jakimś czasie widziw swoim kochanku coraz więcej wad i zrywa znajomość, wypowiadając jednocześnie pracę. Nieprzyzwyczajony do porażek szef nie daje za wygraną, dzwoni, nagabuje aż w końcu odwiedza ją w domu. Miranda wiedząc o jego odwiedzinach wychodzi na spacer, postanawia przeczekać i wrócić do domu,gdy były kochanek znudzi się czekaniem. Lecz po powrocie stwierdza, że Richard nadal przebywa w jej domu, w jej łóżku. Martwy. Oczywiście Miranda staje się główną podejrzaną i przez resztę książki próbuje udowodnić swoją niewinność. Pomaga jej w tym brat zamordowanego, czarna owca szacownej rodziny, który nie do końca jest przekonany o jej winie. W między czasie ktoś dybie na życie Mirandy, próbuje ją przejechać, spalić, udusić itp. Oczywiście zawsze ratuje ją Chase. Oczywiście  zakochują się w sobie.
Książka jak dla mnie składa się z samych oczywistości. Ani przez chwilę nie czułam napięcia. Jest to raczej romans niż thriller, taki kryminalny harlequin. Książkę czyta się bardzo szybko, jednak ja się nudziłam.

Kryminalne Wyzwanie

8 komentarzy:

 1. Książka już za mną i wspominam ją pozytywnie. Też uważam, że to raczej romans niż thriller, ale mimo to nie zawiodłam się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne dlatego, że lubisz romanse:) Ja nie przepadam,więc dlatego się nudziłam.

   Usuń
 2. Czytałam, ale zachwycona nie byłam. Teraz moja mama czyta :)

  Recenzja dodana do wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam twórczość Gerritsen, ale ta książka jej nie wyszła. Strasznie się przy niej wynudziłam:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka mi się podobała, bardzo lubię twórczość Tess Gerritsen :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej książce sporo różnych opinii i chyba w końcu sięgnę - tak z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wolę mocniejsze kryminały, ale twórczości tej pani również nie znam, kiedyś mam nadzieję nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A mnie się ta książka podobała :)

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)