poniedziałek, 5 listopada 2012

"Córka słońca"- Barbara Wood

Moja opinia:

Barbara Wood to jedna z niewielu pisarek literatury kobiecej,której książki lubię czytać.Zabiera nas zawsze w podróż do różnych miejsc i różnych czasów.
Tym razem nasza podróż zaczyna się w 1150 roku,kiedy to poznajemy losy indiańskiego plemienia zamieszkującego Świętą Ziemię. Ta część książki podobała mi się najbardziej.Opisuje losy młodej dziewczyny,zmuszonej do opuszczenia swego plemienia,by w służbie Mrocznego Pana ulepić dzban,który przywoła deszcz.Poznajemy obrzędy,obyczaje i wierzenia Indian,różnice pomiędzy plemionami, narodziny wielkiej miłości i tragedię głównej bohaterki.
Część druga to opowieść o lekarzu,który po stracie żony traci wiarę i wyrusza w świat,aby ją odnaleźć.I tak trafia na ślady dawnej cywilizacji, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Sensem jego życia staje się odnalezienie ostatnich szamanów i poznanie tajemnej wiedzy istnienia.Akcja rozpoczyna się w 1910 roku,gdy na statku w czasie połogu umiera żona Farradaya.Po wielu latach podróży Farraday znajduje się w końcu na pustyni,gdzie prowadzone są wykopaliska.Tam poznaje swoją wielką miłość.
Trzecia część rozpoczyna się w 1932 roku i opowiada o córce Farradaya - Morganie.
Wszystkie części łączy jedna postać-Hoszitiwa-indianka,która stworzyła jedyny,niepowtarzalny dzban i zawarła w nim tajemnice wszechświata.
Książkę czyta się bardzo dobrze,nie zanudza, zaciekawia i świetnie opisuje poszczególne czasy.

11 komentarzy:

 1. Dotychczas nie słyszałam o tej autorce. Wszystkie części wydają się ciekawe, chociaż najbardziej mnie interesuje właśnie początek XXwieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytalam kilka ksiazek Barbary Wood i podobaly mi sie. Ta powyzej ciagle czeka na przeczytanie, a Twoja recenzja jest bardzo zachecajaca:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko czytam literaturę typowo kobiecą, ale na tę książkę kusisz. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skuś się,nie pożałujesz:) To nie jest w żadnym razie romansidło:)

   Usuń
 4. Nie słyszałam o tej pisarce, i średnio lubię literaturę kobiecą, ale skoro polecasz, to będę mieć na uwadze ta książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię książki Barbary Wood. Polecam Ci "Ulicę Rajskich Dziewic" i "Płomień duszy" o ile ich jeszcze nie czytałaś :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulicę Rajskich Dziewic czytałam i bardzo mi się podobała:) Ta druga jeszcze przede mną.

   Usuń
 6. Nie wiem, czy się ucieszysz, ale zostałaś przez mnie nominowana do zabawy Liebster blog ♥ :)
  Więcej szczegółów pod tym linkiem:
  http://all-you-need-is-book.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwrażliwia na to jak ważna jest szczerość,brak kłamstwa.Dawno nie czytałam tak szybko książki,bo tak bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)