wtorek, 27 sierpnia 2013

"Dziewięć smoków"- Michael Connelly

Harry Bosch jest inspektorem w wydziale do spraw zabójstw. Z reguły zajmuje się skomplikowanymi śledztwami, jednak tym razem zostaje odesłany do "zwykłego" morderstwa. Ofiarą jest stary Chińczyk, właściciel małego sklepiku położonego na terytorium gangów. Harry bardzo przykłada się do śledztwa i już w niedługim czasie jest na tropie osobnika, który pobierał od sklepikarza haracz dla triady. Z pozoru prosta sprawa nagle się komplikuje, kiedy Harry dostaje telefon z pogróżkami a później filmik, na którym widać jego córkę, związaną, zakneblowaną i przerażoną. Ma się wycofać ze sprawy. Jako, że jego córka mieszka wraz z matką w Hongkongu, Harry natychmiast postanawia się tam udać, by odnaleźć córkę i znaleźć dowody na udział członka triady w morderstwie sklepikarza.
Udajemy się wraz z Harrym do wielomilionowego Hongkongu, by szukać igły w stogu siana. Zdany tylko na siebie policjant nie cofnie się przed niczym, by uratować córkę. Tytułowe Dziewięć smoków to dzielnica, w której prawdopodobnie przetrzymywana jest nastolatka.
Jak zwykle w książkach Connelly'ego dość szczegółowo opisane są różne techniki śledcze, co jest plusem dla osób lubiących kryminały.

Nie przepadam za książkami, których tematyką są chińskie triady. I powiem szczerze, że ledwo tą książkę skończyłam. Lubię tego autora, zwłaszcza podobała mi się jego książka "Telefon". Natomiast ta zupełnie mnie nie wciągnęła. Zwyczajnie się nudziłam i zmuszałam do dalszego czytania. Akcja mnie nie wciągnęła, jest mało dynamiczna i czegoś tej książce brak. Chyba duszy.


Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:2,6cm
Czytamy kryminały

5 komentarzy:

 1. Yakuza, Triada - to też nie moje klimaty, zupełnie tego nie czuję, więc od razu sobie odpuszczam:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie raczej sobie podaruję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No, ja też za chińskimi realiami nie przepadam, bo mało wiem o kulturze Azji, stąd ciężko mi wszystko w pełni zrozumieć... Dlatego odpuszczę sobie tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie słyszałam do tej pory o tej książce, nie miałam jej w planach i chyba nic nie straciłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj nie lubię chińskiego klimatu, dlatego nawet gdyby recenzja była super pozytywna, to i tak nie skusiłabym się na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)