piątek, 18 grudnia 2015

Na co zapoluję w pierwszym kwartale 2016 roku.

Premiera 07.01.2016; Amber 
Sam i Remi Fargo nieraz szukali skarbów, ale nie ludzi. Teraz teksaski potentat naftowy zwraca się do nich z prośbą: zaginął jego ojciec, a potem detektyw, który miał go odnaleźć. Sam i Remi postanawiają ich odszukać, choć od początku cała ta historia budzi ich podejrzenia. . .

Nie przeczuwają jednak, że zostaną uwikłani w niebezpieczny proceder, natrafią na tajemniczy kufer sprzed wieków, statek powietrzny wyprzedzający o stulecia swoją epokę i znalezisko, które może zrewolucjonizować historię ewolucji. A w końcu odkryją coś, o czym poszukiwacze skarbów nawet nie śmieliby marzyć. . .
Sam i Remi Fargo nieraz szukali skarbów, ale nie ludzi. Teraz teksaski potentat naftowy zwraca się do nich z prośbą: zaginął jego ojciec, a potem detektyw, który miał go odnaleźć. Sam i Remi postanawiają ich odszukać, choć od początku cała ta historia budzi ich podejrzenia. . .

Nie przeczuwają jednak, że zostaną uwikłani w niebezpieczny proceder, natrafią na tajemniczy kufer sprzed wieków, statek powietrzny wyprzedzający o stulecia swoją epokę i znalezisko, które może zrewolucjonizować historię ewolucji. A w końcuodkryją coś, o czym poszukiwacze skarbów nawet nie śmieliby marzyć. . .Premiera: 13.01.2016; W.A.B.
 Lata 70. XX wieku, Etiopia ogarnięta wojną domową. Troje reporterów próbuje przedostać się na linię frontu. Brytyjczyk, były więzień gułagu Henry Mercedo, piękna, szwajcarska reporterka Vivian Smith oraz amerykański korespondent Frank Purcell spędzają noc w ruinach wioski. Spotykają tam rannego włoskiego księdza i poznają historię tajemniczego klasztoru, w którym mnisi od wieków przechowują . . . Świętego Graala. Mężczyzna twierdzi, że przez to odkrycie spędził czterdzieści lat w więzieniu, z którego właśnie uciekł. . .

Dziennikarska ciekawość i żądza sensacji skłaniają reporterów do sprawdzenia nieprawdopodobnej historii Włocha. Jednak podróż po ogarniętej wojną Etiopii jest śmiertelnie niebezpieczna. . .

Premiera: 13.01.2016; Sonia Draga

 "Nie jestem ani terrorystą, ani szaleńcem, ani mordercą. Po prostu jestem ojcem. . . A oto moja historia”.

Ceniony neurochirurg David Evans dostaje makabryczne ultimatum: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, córeczka lekarza zginie z rąk psychopaty.

Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, jest nie kto inny jak prezydent Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna się rozpaczliwe odliczanie.

Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią utkał intrygę, od której nie można się oderwać. Pacjent to pasjonująca opowieść o niemożliwym do rozwikłania dylemacie moralnym, który może wpłynąć na dzieje świata.

Premiera: 13.01.2016; W.A.B.
Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie. . .

Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa.

Najnowsza powieść autora bestsellerowego "Blackoutu"!

Premiera: 13.01.2016; Filia

 Drugi tom trylogii z komisarzem Forstem.
Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości.
Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.Premiera: 13.01.2016; Marginesy

 Detektyw Pieter Vos – z Laurą Bakker u boku – znów na tropie: podczas parady świątecznej w Amsterdamie doszło do porwania dziewczynki. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że porywacz uprowadził nie tę dziewczynkę, którą planował porwać. Przedstawia więc władzom zaskakujące żądania. Vos i Bakker muszą się spieszyć, żeby ocalić małą Natalię.Premiera:13.01.2016; Czwarta strona

 Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia.

Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny mąż oraz wspaniałe życie w okazałej willi teściów na warszawskim Żoliborzu. Wielkie miasto otwiera przed dziewczyną nowe możliwości, ale kryje też wiele pokus. Coraz częściej ulega im Robert, który nawet w oczach żony przestaje być księciem z bajki. Młodych łączy jednak marzenie o dziecku. Gdy więc w wigilijny wieczór Monika ujawnia rodzinie wynik testu ciążowego, nic jeszcze nie zapowiada tragedii.

„Pozytywka” to słodko-gorzka opowieść o marzeniach, które potrafią się spełniać w zaskakujący sposób. O samotności pośród ludzi, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wreszcie o stracie, która wyzwala najgorsze instynkty, ale też wielką siłę.

Premiera: 13.01.2016; Czarna Owca

 Thriller psychologiczny na miarę Stephena Kinga.

Peter Harper jest słynnym kompozytorem muzyki filmowej. Po niedawnym rozwodzie przeżywa niemoc twórczą. W poszukiwaniu spokoju i weny wynajmuje dom na pięknej i mało uczęszczanej plaży w Irlandii.

Pewnej nocy podczas potężnej nawałnicy Peter zostaje porażony piorunem. Po kilku dniach od wypadku zaczyna mieć niepokojąco realne wizje. Ich bohaterami są dzieci, które przyjechały spędzić z nim wakacje, zaprzyjaźnione małżeństwo z sąsiedztwa oraz mieszkająca w pobliskiej wiosce Judie, która staje się Peterowi coraz bliższa.

Wkrótce odkrywa on, że zarówno przyjazne małżeństwo, jak i urocza Judie mają swoje tajemnice...

Czytelnik porusza się w gęstym labiryncie zdarzeń i podobnie jak bohater do samego końca nie wie, co jest prawdą, a co jedynie realistyczną wizją. Strach przed nieuniknionym sprawia, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.Premiera: 13.01.2016; Czarna Owca

 Kolejna powieść Dolores Redondo, znanej na całym świecie hiszpańskiej autorki thrillerów.

Niepowtarzalny klimat, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantastycznym, magnetyczna atmosfera baskijskich legend i pełna napięcia, oryginalna fabuła nie pozwolą czytelnikowi oderwać się od tej książki.

W dolinie rzeki Baztán w niewyjaśnionych okolicznościach umiera niemowlę. Tajemnicza czerwona plamka na czole zmarłej dziewczynki wzbudza podejrzenia śledczych. Dochodzenie utrudniają dziwne zachowanie ojca dziecka i silna wiara babci, że za śmiercią wnuczki stoi Inguma, baskijski demon, który wysysa oddechy dzieci i wypija ich dusze podczas snu. Czy dziewczynka zmarła przez przypadek? Czy ojciec mógł zabić z zimną krwią własną córeczkę? A może jej śmierci rzeczywiście winny jest mityczny demon? Amaia Salazar musi rozwikłać tę mroczną zagadkę, jednocześnie zmagając się z własną przeszłością...


Premiera: 13.01.2016; Czwarta strona

Trzeci, ostatni tom świetnie przyjętej serii historycznej!
Jest rok 1940, fala nazizmu zalewa Europę. Polacy resztkami sił walczą z okupantem, a ich człowieczeństwo zostaje wystawione na próbę.
Braci Zaniewskich czeka daleka i niebezpieczna droga. Po odnalezieniu przyjaciela z armii Bronek postanawia przedostać się na Zachód, gdzie mają formować się polskie oddziały. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Decyzja podjęta pod wpływem chwili zupełnie odmieni jego los. Tymczasem Staszek, rozdzielony z Marią, niechybnie zmierza prosto na spotkanie śmierci. Po drugiej stronie barykady pewien oficer SS będzie musiał zdecydować, czy ważniejsza jest dla niego lojalność wobec kraju, czy wobec ludzi. 

Premiera: 13.01.2016; Sonia Draga
„Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem”. – Akiva Goldman, scenarzysta filmu Piękny umysł, zdobywca Oscara

Oparta na motywach życia trapera Hugh Glassa, postaci autentycznej, powieść Zjawa to relacja o tym, jakie żniwo może zebrać zawiść i zdrada, i czym bywa obsesja zemsty.

W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i leżąc prawie bez życia, oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału, którzy zgłaszają się do tego zadania na ochotnika – są to John Fitzgerald, bezwzględny najemnik oraz młody Jim Bridger, przyszły „Król ludzi gór”. Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie – wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.

„Oparty na prawdziwych wydarzeniach, opowiadający o bohaterstwie z okresu amerykańskiego Dzikiego Zachodu, debiut ten (... ) to wręcz boleśnie porywający dramat (... ). Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary”.
Publishers WeeklyPremiera: 13.01.2016; Albatros

 Dwudziesta powieść z Jackiem Reacherem.
195 cm wzrostu, ok. 100 kg żywej wagi, 127 cm w klatce piersiowej. Były żandarm wojskowy, bez prawa jazdy, adresu i osób na utrzymaniu. Potężny i inteligentny gość, który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość, a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca. Zazwyczaj sam, ale tym razem jest nieco inaczej...


Premiera: 14.01.2016; Prószyński Media

 Czy zdarzyło ci się świadomie odwrócić wzrok od ludzkiej krzywdy? A może lubisz patrzeć?

W Puszczy Kampinoskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcę. Nadkomisarz Roman Walter musi trafić na jego ślad, zanim pojawią się kolejne ofiary. Podejmuje dramatyczną walkę, w której stanie twarzą w twarz z demonami przeszłości.
Premiera:19.01.2016; Prószyński Media

 Losy, pragnienia i marzenia o miłości trzech kobiet uwikłane w burzliwą historię Polski.

Największą miłością Heleny był teatr. Najdotkliwiej przekonała się o tym jej córka. Choć Helena pragnęła stworzyć małej Glorii prawdziwy dom, nie potrafiła być matką. Marzyła o graniu wielkich ról na najświetniejszych scenach, a dziecko było tylko przeszkodą w drodze do sławy. Gloria, odtrącona przez mamę, całą swoją miłość przelała na babcię Różę – silną i kochającą kobietę, która przeżyła dwie wojny i powstanie warszawskie. Pani Róża stała się dla wnuczki najlepszą matką, najbliższą przyjaciółką i mentorką. To właśnie jej ciepłe i mądre słowa były dla dziewczynki otuchą w ciężkich chwilach. Czy jednak rady babci wystarczą, by Gloria odnalazła siebie i swoje szczęście?


Premiera: 20.01.2016; Filia

 Komedia o dwóch słomianych wdowcach. A może jednak tragedia?
Czasem wystarczy potrącić kota, by życie małżeńskie stanęło na głowie.
Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy faceci, stają się sobie bliscy niczym syjamskie bliźnięta, złączone wspólnym losem samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?
Ta błyskotliwa, współczesna „komedia małżeńska”, napisana z dużym poczuciem humoru nie tylko demaskuje problemy zapracowanych i zabieganych polskich rodzin, ale też uczy jak bardzo ważna jest w życiu tolerancja, kompromis i codzienna porcja miłości.
Premiera: 26.01.2016; Czarno na białym

 „Piękni ludzie” to dramat obyczajowy z wojną w Afganistanie w tle. Tekst podzielony jest na epizody i choć wszystko razem stanowi płynną całość, z każdą zmianą osoby prowadzącej, której dedykowany jest dany epizod, zmienia się perspektywa z jakiej czytelnik spogląda na sytuację. Mamy szansę wejść w skórę ciężarnej żony wracającego z Afganistanu „misjonarza”. Popatrzeć na świat oczami mało praktycznego życiowo i mocno emocjonalnego profesora socjologii, a także jego żony – lekarza pediatry. Stracili jednego syna w Iraku, teraz walczą o drugiego, który idąc śladami brata, zaciągnął się do wojska. Z misji wrócił w dramatycznym stanie. Bo wojna nie kończy się, kiedy o to poprosisz.
Premiera: 26.01.2016; Replika


 Małe wojny i większe, gwałtowne wybuchy i fajerwerki – tak oto w skrócie wartkim tokiem akcji prowadzi czytelnika autorka opowieści. Codzienność wcale nie jest tu oczywista, małe nieprawdy się nawarstwiają, a ułudy gromadzą i przesłaniają to, co najważniejsze.
Granica między rodzinną sielanką a koszmarem jest wyjątkowo płynna, niedojrzałość i dorosłość okazują się zaskakująco względne. Ale do głosu dochodzi również niezwykła wartość kobiecości - jej słabości i siły, a przede wszystkim przeróżne odcienie matczynej miłości.
Nic nie jest przesądzone, ale czy prawda faktycznie ma niezaprzeczalną wartość i musi zostać ogłoszona? Wszak „to, co przemilczane, nie znika, to musi gdzieś i kiedyś znaleźć ujście”.Premiera:27.01.2016; Zwierciadło

 Lady M. , kolejna książka nowej królowej literatury kobiecej – Ałbeny Grabowskiej – to opowieść o małżeństwie, którego życie zmierza ku nieuchronnej katastrofie.

Chorobliwie ambitna żona i mąż, który nie dojrzał do roli głowy rodziny, od długiego czasu toczą grę pozorów, by zachować kontrolę nad wspólnym życiem. Jednak tłumione od lat uczucia muszą znaleźć ujście. Tragedia wisi w powietrzu. Kto zapłaci za popełniony błąd?
Premiera: 03.02.2016; Czarna Owca

 Jedna z najlepiej sprzedających się książek Amazonu.

Powieść bijąca rekordy popularności New York Times.

Jest rok 2011. Amerykański dyplomata Emmet Kohl zostaje zamordowany chwilę po tym, kiedy żona wyznaje mu, że miała romans. Pełna wyrzutów sumienia kobieta postanawia odnaleźć zabójców męża – wyrusza do Egiptu, gdzie prosi o pomoc swojego dawnego kochanka – Stana Bertolliego, agenta CIA.

W tym samym czasie młody analityk CIA, Libijczyk Jibril Aziz, stara się zapobiec przejęciu przez USA kontroli nad powstaniem w jego rodzinnym kraju. Do Egiptu jedzie także Omar Halawi, pracujący przez lata dla egipskiego wywiadu. Drogi bohaterów krzyżują się w Kairze.

Wszystkie drogi prowadzą do Kairu to wybitna powieść szpiegowska, która ma duże szanse stać się jednym z klasyków gatunku. Autor, odwołując się do aktualnej sytuacji na świecie, buduje pełną napięcia powieść z niezwykle trafnie nakreślonym tłem politycznych intryg. Mroczny świat i pełnokrwiste postacie spodobają się wszystkim miłośnikom wymagającej literatury.Premiera: 17.02.2016; Amber

 Pięć lat temu Martin Schwarz, psycholog policyjny, stracił żonę i synka. Zaginęli podczas wakacyjnej podróży luksusowym wycieczkowcem „Sułtan Mórz”. I nikt nie mógł wyjaśnić, co naprawdę się wydarzyło... Odtąd Martin jest wrakiem człowieka. Wyzywając los, rzuca się w wir straceńczych misji jako policjant pracujący pod przykryciem.
Pewnego dnia otrzymuje telefon od starszej pani, która przedstawia się jako autorka thrillerów. Żąda, żeby natychmiast przybył na pokład „Sułtana Mórz”. Twierdzi, że ma nowe dowody w sprawie zaginięcia jego rodziny: kilka tygodni temu inna zaginiona dziewczynka powróciła na statek, tuląc pluszowego misia synka Martina...I to by było na razie na tyle:) Nie wiem, kiedy ja to przeczytam, ale podobno chcieć to móc:)
Znaleźliście coś dla siebie?

13 komentarzy:

 1. Wow sporo tego. Na pewno "Przewieszenie" (muszę sprawdzić co tam u Forsta) i "Ofiara dla burzy" (mam 2 poprzednie tomy. Chętnie też przygarnę nowego Fitzka, "Zjawę", "Zero" i Pacjenta".

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo ciekawych książek...Kiedy Ty to przeczytasz...hmmm... pozostaje mi życzyć miłego czytania i rozciągliwej doby :)
  Chętnie poznałabym "Graal", "Pacjent", "Niewłaściwa dziewczynka", "Pozytywka", "Pasażer 23", "Opowiem o niej", "Piękni ludzie", "Ostatnia noc..."
  Awaria małżeńska od dawna wisi na moim bocznym pasku :)
  A Mroza nie znam wcześniejszych tomów z Filii, więc odpuszczam i z tym... Grabowskiej też nic nie czytałam i póki co nie czuję pociągu do jej twórczości akurat w tym momencie, jest w planach na kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A nawet znalazłam - "Zjawa" zapowiada się intrygująco ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zjawa w tej nowej okładce skradła moje serce. Na pewno będę chciała zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Pozytywkę" bym z chęcią przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Opowiem o niej" mnie zainteresowało:) Przyznam, że pierwszy raz czytam o tej premierze:)

  OdpowiedzUsuń
 7. R. Mroza znam tylko z "Kasacji", ale z wielką przyjemnością zapoluję w 2016 na jego pozostałe serie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sporo tych ciekawych tytułów. Aż ciężko się na coś zdecydować, bo wszystko kusi. Czarną serię uwielbiam, Mroza od dawna chcę poznać, Ałbenę Grabowską zresztą też.

  OdpowiedzUsuń
 9. Też marzy mi się Graal :)
  pozdrawiam
  http://ifeelonlyapathy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zestawienie, mnóstwo ciekawych książek, trudno wybrać jedną :) Z pewnością zapoluję na obie książki R. Mroza, co do reszty czas pokaże ;)) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne zestawienie, mnóstwo ciekawych książek, trudno wybrać jedną :) Z pewnością zapoluję na obie książki R. Mroza, co do reszty czas pokaże ;)) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej zafascynowała mnie okładka "Zjawy" i zapisuję ją na listę a oprócz niej w 2016 może uda mi się poznać książki Remigiusza Mroza, który już od dłuższego czasu "chodzi" za mną.

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)