piątek, 28 września 2012

"Detektywi z Private"- James Patterson, Maxine Paetro

Moja opinia:
Jack Morgan to weteran wojny w Afganistanie,były pilot helikoptera, który został strącony,w wyniku czego zginęła prawie cała jego załoga. Jack czuje się odpowiedzialny za śmierć kolegów,chociaż zrobił wszystko, żeby ich uratować.Jednak co noc dręczą go koszmary i próbuje sobie przypomnieć przebieg wypadków,co nie jest łatwe,gdyż sam wtedy umarł i został przywrócony do życia przez przyjaciela Del Rio.
Teraz jest właścicielem dobrze prosperującej agencji detektywistycznej "Private Investigations",którą odziedziczył po ojcu. Pracują dla niego sami najlepsi w swoich dziedzinach ludzie.Firma współpracuje także z policją prowadząc sprawy pro bono.
I taką współpracę prowadzi przy sprawie mordowanych nastolatek,które giną już od dwóch lat.Nie ma żadnych śladów,żadnych powiązań, a kolejne dziewczyny giną.Czy pracującej dla Jacka Justine- specjalistki od portretów seryjnych morderców-uda się rozwikłać tą sprawę?
Jednocześnie zostaje zabita we własnym łóżku żona jednego z najlepszych przyjaciół Jacka-Andego.Jak to możliwe,że kobieta,którą wszyscy uwielbiali ginie od strzału w głowę? Okazuje się,że przeszłość Shelby nie była jednak tak krystaliczna jak myślał Jack.
Trzecią sprawą prowadzoną w tym samym czasie jest sprawa korupcji i ustawiania meczy futbolowych.Czy można ustawić mecz,który jest nagrywany przez tysiące kamer? I kto może za tym stać?
Książka jest napisana w stylu Pattersona czyli krótkie rozdziały, szybka akcja,wiele jednocześnie dziejących się zdarzeń.Nie brakuje także wątków osobistych takich jak kłopoty z bratem,związek miłosny i zdrada przyjaciela.Bohaterowie są fajnie opisani,nieprzesłodzeni.
Moim zdaniem jest to dobra książka sensacyjna,którą bardzo szybko się czyta.
Moja ocena: 4/6

Moja opinia:
Głównym bohaterem tej części jest detektyw Pater Knight zatrudniony w londyńskiej sekcji biura detektywistycznego Jacka Morgana-Private. Jest on ojcem trzyletnich bliźniąt,jego żona zmarła przy porodzie.Ma wieczne problemy z zatrudnieniem niani,ciągle tęskni za żoną i jest bardzo oddany swojej pracy.
Akcja książki umiejscowiona jest w Londynie,zaczyna się w przeddzień otwarcia Igrzysk Olimpijskich i trwa aż do ich zakończenia.Zaczynają ginąć ludzie związani z Igrzyskami,prasa dostaje listy od mordercy,w których szkaluje on zabite osoby.Każe się nazywać Kronosem,a jego celem jest oczyszczenie Igrzysk ze śmieci i oszustów.Ktoś mu pomaga,ktoś kogo nazywa swoimi Furiami.
Narracja prowadzona jest zarówno od strony detektywa jak i od strony szalonego mordercy.Trup się ściele dosyć gęsto,akcja wartka i wciągająca.Przy końcówce książka jakby trochę zwalnia,jest przewidywalna ale fajnie się ją czyta.
 Moja ocena: 4/6

1 komentarz:

  1. Na polce czekaja "Igrzyska" i mam zamiar niedlugo je przeczytac :)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)