czwartek, 2 maja 2013

"Siostra"- Rosamund Lupton

"Gdy zobaczyłam kosmyk Twoich włosów, wiedziałam, że żal jest miłością przekształconą w wieczną tęsknotę."

Dwie siostry. Tess spontaniczna, ciesząca się życiem, żyjąca z dnia na dzień artystka. Beatrice poukładana, bojąca się życia i pracująca w dużej korporacji. Obie we wczesnym dzieciństwie doznały ogromnej straty, jaką była śmierć ich brata spowodowana mukowiscydozą. Zżyte ze sobą tak bardzo, że pomimo tysięcy dzielących je kilometrów, wiedzą o sobie wszystko. I nagle Beatrice dostaje telefon od matki. Tess zniknęła. Bee czym prędzej przylatuje do Londynu, by na bieżąco śledzić tok poszukiwań. Niestety poszukiwana kobieta zostaje znaleziona w toalecie publicznej na terenie parku, z podciętymi żyłami. Samobójstwo spowodowane depresją poporodową. Bee absolutnie nie przyjmuje tej informacji do wiadomości. Wie i jako jedyna wierzy, że jej siostra nigdy by się nie zabiła. Jednak nikt jej nie wierzy a wręcz zaczynają ją traktować jak wariatkę, gdy co chwilę znajduje nowych podejrzanych. Jak zakończy się jej śledztwo? Przeczytajcie sami a na pewno nie będziecie zawiedzeni lekturą.

Z założenia książka jest thrillerem i oczywiście ma w sobie wszelkie jego cechy. Dla mnie jednak było to studium psychologiczne osoby doznającej jednej z największych strat. Jest to opis dogłębnej miłości siostry do siostry. Niesamowicie opisane uczucia Bee do młodszej siostry sprawiały, że niejeden raz czułam głębokie wzruszenia. Wrażenia potęguje sposób narracji, który jest w formie listu Bee do Tess.

Świetnie napisana, wciągająca książka, która zaskakuje. Kryminał, romans, dramat. Miłość, wiara, rozpacz. Badania genetyczne. Nadzieja. W tej książce jest to wszystko i jeszcze więcej.


Baza recenzji Syndykatu ZwB
Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:2,3cm

19 komentarzy:

 1. to nie jest pozycja jaka przypadłaby mi do gustu - niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka, wzrusza i zaciekawia. Nie mogłam się oderwać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej autorki już coś czytałam, ale teraz nie umiem przypomnieć sobie tytułu, ale widzę , że i ta pozycja grzechu warta

  OdpowiedzUsuń
 4. Badania genetyczne? Już mi się podoba :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam zamiar przeczytać obie wydane w naszym kraju książki Lupton - kolejna pozytywna opinia cieszy i jeszcze bardziej nakręca na zakup :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytalam obydwie ksiazki Lupton i podobaly mi sie bardzo, chociaz podobne w stylu i sposobie prowadzenia historii. Jestem ciekawa, jaka droge obierze Lupton w swojej trzeciej ksiazce, mam nadzieje, ze mnie zaskoczy. Mile.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od jakiegoś czasu ,,Siostra'' chodzi mi po głowie. Bardzo jestem zaintrygowana jej fabułą. Z moją siostrą również łączą mnie mocne relacje, więc myślę, że tym bardziej zrozumiałabym siostrzaną zażyłość między bohaterkami. W każdym razie mam ochotę na obie książki Lupton.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta książka czeka na mojej półce już od dawna. Jest plan aby zacząć ją w tym miesiącu- mam nadzieję, że się uda- bo twoja recenzja zachęca strasznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. To zdecydowanie coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zapowiada się interesujacy thriller, po który chętnie bym sięgnął, tym bardziej, że jeszcze tej autorki nie czytałem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szalenie mnie kusisz, dopisuję do listy i będę wypatrywać tej książki w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mi bardziej od "Siostry" podobało się "Potem". Może dlatego, że nie mam siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie dostałam w prezencie urodzinowym i bardzo się cieszę, bo zapowiada się świetna lektura ;)

  OdpowiedzUsuń

 14. Mam w planach przeczytać obie książki Rosamundy Lupton. Twoja recenzja jeszcze bardziej zachęciła mnie do tego:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Intrygująca fabułą. Z chęcią bym zajrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znam tej autorki ale jeszcze jest dużo do przeczytania.
  "Gdy zobaczyłam kosmyk Twoich włosów, wiedziałam, że żal jest miłością przekształconą w wieczną tęsknotę." Cytat mnie odstraszył, z początku pomyślałem bleee jakieś romansidło, a tu niespodzianka może być przyzwoity thriller :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Recenzja zachęca. Tym bardziej, że jest to kolejna pozytywna opinia o tej książce;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Słyszałam o tej książce, bardzo chętnie po nią sięgnę, tym bardziej, że to kolejna pozytywna recenzja. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam z zapartym tchem. Potwierdzam - Świetna książka. Nie sposób się od niej oderwać. Po niej miałam ochotę na więcej książek Rosamund Lupon. Niestety jest jeszcze tylko jedna pt. Potem. Równie dobra. Polecam gorąco!

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)