wtorek, 4 grudnia 2012

"Terminalny mróz"- Lincoln Child

TERMINALNY MRÓZ
Lincoln Child

tytuł oryginału: TERMINAL FREEZE
tłumaczenie: Danuta Górska
liczba stron: 432
ISBN: 978-83-7659-508-5
oprawa: miękka
data wydania: sierpień 2011"Skoro chcesz chodzić po cienkim lodzie,równie dobrze możesz na nim tańczyć."


Akcja książki rozgrywa się na Alasce w byłej bazie wojskowej. Pewna stacja telewizyjna sponsoruje badania nad globalnym ociepleniem i wysyła do nieczynnej bazy kilku naukowców.W trakcie badań natrafiają na jaskinię,w której znajdują zamrożone zwierzę.Powiadamiają stację o swoim odkryciu i tym sposobem zapoczątkowują cyrk medialny. Zjeżdżają się gwiazdy telewizji dokumentalnej,wycinają bryłę lodu wraz ze zwierzęciem i planują wielkie show.Jednak z tych planów niewiele im wychodzi,gdyż zwierzak nagle znika. I zaczynają ginąć ludzie.

Fabuła książki jest dosyć prosta.Zamknięta przestrzeń, grupa ludzi i nieznana siła,która ich po kolei morduje.Sporo ociekających krwią opisów,lecz jak dla mnie nie było tej atmosfery grozy.Ale ja jestem wybredna,więc może inni poczują dreszcz strachu czytając o skradającym się w ciemnościach potworze jak ze snów.

Jak w każdej tego typu książce mamy paru bohaterów,którzy pod wpływem stresu nie wpadają w panikę i są gotowi się poświęcić.I mamy paru tępaków,którzy pchają się tam,gdzie nie trzeba i źle kończą.

Książka niczym mnie nie zaskoczyła i nic nowego nie wniosła.Ot,czytadło na zimowe wieczory.Czyta się ją szybko,jest dobrze napisana,brak jakiś większych opisów.Akcja dość szybko się rozkręca i jest wartka.Było w niej kilka fajnych momentów ale ogólnie lektura raczej średnia.
Baza recenzji Syndykatu ZwB

2 komentarze:

  1. Czasami lubię takie czytadła, więc jak trafię na tę książkę to przeczytam (ale sama szukać jej nie będę).
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)