piątek, 1 lutego 2013

"A teraz śpij" - Liane Moriarty

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę,miałam obawy,iż jest to zwykły romans. Na szczęście się myliłam. Oczywiście jest to książka o miłości. Właściwie o różnych jej odcieniach.
Ellen jest dojrzałą kobietą,która miała kilka poważnych związków,jednak każdy z nich się rozpadł. Ma ciekawą pracę,która jest jej pasją,a mianowicie zajmuje się hipnoterapią. Ma własny gabinet,mieszka w domu nad oceanem, odziedziczonym po ukochanej babci i grono przyjaciół. Brakuje jej tylko tego jednego,jedynego.No i dziecka.
Patryk jest geodetą,tatą ośmioletniego Jack'a i od wielu lat wdowcem. Żona była jego pierwszą,młodzieńczą miłością,która odeszła w zbyt młodym wieku,zostawiając Patrykowi złamane serce i małego synka.
Pogubiony po śmierci żony związał się z Saskią,która wtopiła się w jego życie zastępując zmarłą Collen w roli matki. Jednak po kilku latach zrywa z Saskią. I jej życie zamienia się w piekło odrzucenia i straty. A jego życie zamienia się w piekło poprzez prześladowania ze strony Saski,która staje się stalkerką Patryka.
Kiedy Patryk poznaje Ellen,prześladowanie ze strony Saski trwają już trzy lata.Jest on znerwicowanym,wiecznie się rozglądającym,zmęczonym człowiekiem,który ku zdumieniu Ellen nie zgłosił się ze swoim problemem na policję.W dość szybkim tempie oboje przypadają sobie do gustu,Ellen zżywa się z jego synem i tylko ciekawi ją i intryguje prześladowczyni Patryka,dla której Ellen odczuwa pewne współczucie. Nie wie,że zna już Saskię jako swoją pacjentkę.
Jak rozwinie się sytuacja i do jakich granic urośnie obsesja Saski?

Ciepła,czasami zabawna,fajnie napisana książka,pokazująca z różnej strony problem odrzucenia i miłości,granic,do jakich możemy się posunąć w dobrej wierze. Historia napisana jest z dwóch punktów widzenia,dzięki czemu mamy możliwość poznać motywy stalkerki,jak również myśli prześladowanych członków rodziny.


Przeczytaj tyle,ile masz wzrostu-3,1 cm

10 komentarzy:

 1. Spotkałam się już z motywem stalkera, muszę przyznać, że jest interesujące zagadnienia, dlatego chętnie przeczytam tę książkę, poza tym interesuje mnie finał tej historii - ale to chyba naturalna ciekawość :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Cichy wielbiciel"Rudnickiej świetnie obrazuje problem stalkingu. Tutaj jest to znacznie delikatniej ukazane.Ja polubiłam stalkerkę:)

   Usuń
 2. Mnie ten wątek stalkera intryguje, właśnie słyszałam, że w "Cichym wielbicielu" zostało on poruszony i poluję na tę książkę, ale może szybciej uda mi się zdobyć "A teraz śpij". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych dwóch książek nie da się porównać,zupełnie inna literatura. Jeśli chodzi o stlking to :Cichy wielbiciel" znacznie lepiej go obrazuje.

   Usuń
 3. Ciekawie się zapowiada, będę musiała się za nią rozejrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś niezbyt zaintrygowała mnie fabuła owej książki. Póki co raczej daruje sobie jej lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O książce gdzieś słyszałam, ale jakoś nie zaintrygowała mnie na tyle, aby po nią sięgnąć. Jednak zapoznając się z Twoją opinię, myślę, że mogłabym dać szansę "A teraz śpij". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Temat stalkingu jest ostatnio bardzo popularny. Chętnie przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. fabuła wydaje się ciekawa, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kwestia stalkingu coraz bardziej mnie intryguje.

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)