wtorek, 26 lutego 2013

"Bezsenność anioła"- Lidia Helena Zelman

Druga część "Tożsamości anioła" zdecydowanie dorównuje pierwszej.
Andrea nie jest już tą samą dziewczyną.Odrodzona jako Azathra ma nowe,chociaż nadal śmiertelne,ciało. Nikt nie wie,że powróciła i zanim tajemnica się wyda,Andrea musi wykonać jak największą część zadania.A zadanie ma trudne.Musi odnaleźć i naznaczyć dziesięć części Drzewa Życia,które zostało zniszczone przez upadłego Samaela. Poznajemy zatem dziesięć osób i dwanaście różnych historii,z reguły przepełnionych cierpieniem i smutkiem.
U bogu Azathry stoi siedem aniołów mających za zadanie pomoc i ochronę dziewczyny.Jednak dopóki Andrea nie odbuduje drzewa,anioły są śmiertelne,nie mogą jej więc w pełni ochraniać.Kto może najlepiej ochronić dziewczynę jak nie chłopak-nefilim-który kocha ją nad życie?
W tej części dzieje się całkiem sporo,także książkę się wręcz połyka. I to z wielką przyjemnością.
Autorka nie obniżyła poziomu,nie stworzyła też kopii części pierwszej.Ta część jest inna ale absolutnie nie gorsza.Bohaterka przeszła całkowitą przemianę z nieśmiałej,zakompleksionej dziewczyny w piękną,pewną siebie kobietę.Wątek miłosny nie jest głównym wątkiem,chociaż dość często się przewija przystojny Kaspar i jego wielkie uczucie.
Ciekawa akcja,bardzo fajna narracja,trochę humoru i duża dawka emocji.

Polacy nie gęsi....
Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:2cm
Czytam fantastykę

5 komentarzy:

 1. Mam obie części, ale jakoś nie mogę zabrać się za czytanie, chociaż lubię od czasu do czasu, przenieść się do paranormalnego wymiaru :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobrze, że druga część dorównuje pierwszej. Ciekawa powieść.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny tytuł, ale fabuła raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za podesłanie linku do recenzji,
  została ona dodana do wyzwania.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)