czwartek, 7 lutego 2013

"Piąta fiolka"- Michael Palmer

Wyobraź sobie,że zachorowałeś a lekarz skierował cię na badanie krwi. Dzielnie oddajesz krew i nagle okazuje się,że ktoś ma dostęp do twojej próbki,bada ją na zgodność tkankową i wrzuca wyniki do ogólnoświatowej bazy dawców organów.Nielegalną.Od tego momentu już nigdy nie będziesz bezpieczny,nie znasz dnia ani godziny.Bo ktoś bogaty może potrzebować twojej wątroby albo płuca....lub może serca.
Nad taką właśnie sprawą zaczął pracować prywatny detektyw Ben Callahen, który początkowo sceptycznie podchodził do nowego zlecenia.Jednak po krótkim czasie nic nie było w stanie go zatrzymać przed poznaniem prawdy.Dlaczego mężczyzna,który zginął w wypadku miał znaki świadczące o pobraniu szpiku kostnego? Czy kobieta,która twierdzi,że została porwana,przetrzymywana i wykorzystywana jako dawca szpiku jest zwykłą wariatką czy może mówi prawdę?
Czy jest możliwe,żeby działała organizacja,która bezwzględnie morduje,porywa i kradnie organy?
Zagadką jest także to,co spotkało Natalie Reyes. Młoda, zdolna,pełna sił kobieta nagle staje się kobietą pozbawioną płuca.Czy napad na nią był tylko przykrywką do innych działań? Natalie próbuje rozwikłać zagadkę swojego wypadku i poznać prawdę.Okazuje się bowiem,że nic nie jest takie na jakie wygląda.

Książka typowa dla Palmera,thriller medyczny,chociaż w tym wypadku bardziej podchodzi pod sensację.Ciekawie napisana,może czasami z lekka przegadana ale ogólnie wciągająca. No i wizja przedstawiona w książce jak dla mnie przerażająca. Hmm...nie wiem,kiedy pójdę zbadać krew:)

Baza recenzji syndykatu ZwB

Przeczytam tyle,ile mam wzrostu-2,3 cm

7 komentarzy:

 1. Miałam jedno "spotkanie" z tym autorem i było bardzo nieudane. Jakoś nie kuszą mnie jego książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię od czasu do czasu coś w tym stylu przeczytać.Może trafiłaś na jakąś jego gorszą książkę a może to po prostu autor nie jest w twoim guście:)

   Usuń
  2. Czytałam 'Cichą kurację". Ogólnie lubię, a wręcz uwielbiam tę tematykę. Może jeszcze dam mu kiedyś szansę. Dla mnie mistrzynią w tej kategorii jest Tess Gerritsen

   Usuń
 2. Czytałam kilka dzieł Palmera i osobiście podobały mi się, dlatego bardzo chętnie poznam także ,,Piątą fiolkę'', bo jej tematyka ogromnie mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller medyczny? Lubię, lubię:))

  OdpowiedzUsuń
 4. moja koleżanka jest wielbicielka gatunku, więc polecę jej tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałem kiedyś Krytyczną Terapię i strasznie mi się spodobała. Muszę zapoznać się z resztą twórczości Palmera. Po Twojej recenzji widzę, że warto. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)