niedziela, 18 września 2016

"Dobra matka" - Małgorzata Rogala


"Dobra matka" to pierwsza książka autorki, jaką miałam przyjemność przeczytać. I była to duża przyjemność. Pani Rogala ma lekki, przyjemny styl, tworzy wiarygodne dialogi i wymyśla ciekawe postaci, że o fabule nie wspomnę. Intryga kryminalna cały czas trzyma poziom, nie nuży szczegółami i nie zbacza na inne tory. Akcja nie gna do przodu zbyt szybko, mimo to powieść czyta się z ciekawością. Interesujący i na czasie temat dotyczący bezpieczeństwa w sieci, uświadamia czytelnikowi, jak bezmyślni potrafimy być i krótkowzroczni, pragnąc obcym ludziom pokazać swoje życie. Swoją drogą, bez obrazy, nigdy nie potrafiłam zrozumieć osób, które muszą informować cały świat o każdym swoim kroku.
Małgorzata Rogala umiejętnie łączy w swojej książce intrygę kryminalną z warstwą obyczajową. Poznajemy problemy osobiste głównych bohaterów, którzy nabierają dzięki temu kolorytu, mamy również możliwość na chwilę wejrzeć w życie ofiar. Relacje pomiędzy dwojgiem śledczych są ciekawe i rozwojowe, co bardzo zachęca do sięgnięcia po dalszą część ich losów.Brakowało mi jedynie trochę lepszego zobrazowania miejsc, w których dzieje się akcja, szerszego tła wydarzeń.
Tematy poruszane w książce, jak pisałam wcześniej, bardzo aktualne i budzące trwogę. Od razu zaczęłam główkować, czy nie popełniłam kiedyś podobnego błędu.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona pisarskim warsztatem autorki, jej umiejętnością uwidaczniania dzisiejszych zagrożeń, jak również lekkością i zwięzłością wymyślonej fabuły. "Dobra matka" to rzetelny, wciągający kryminał odzwierciedlający uzależnienie, jakiemu poddaje się społeczeństwo i zagrożenia z tego tytułu płynące.

Wydawnictwo:Czwarta Strona
    Rok wyd:2016
Stron:351
Kraj: Polska
Opis z LC:
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności?
W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.

Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)