środa, 6 marca 2013

"Dożywocie" - Liza Marklund

Annika to jedna z moich ulubionych bohaterek. Jest kobietą z krwi i kości, popełnia mnóstwo błędów,nie jest żadną superbohaterką. Tym razem wątek sensacyjny jest jakby na uboczu,bardziej zajmujące jest życie prywatne Anniki, które sypie się jak domek z piasku. Poznajemy Annikę słabą, osamotnioną, głodną pozytywnych emocji.
Drugą bohaterką tej książki jest Nina-inspektor policji,która jako pierwsza zgłasza się na miejscu zbrodni. Okazuje się,że ofiarą jest policjant a w mieszkaniu znajduje się jeszcze jego żona. Wstrząśnięta ale cała. Czy to Julia zabiła męża? I co się stało z ich czteroletnim synkiem,który zaginął?
Nina i Julia przyjaźniły się bardzo do czasu,kiedy Julia związała się z Davidem. Później ich więź się trochę rozluźniła,jednak Nina nadal czuje się odpowiedzialna za Julię. Ale nawet ona uważa,że tłumaczenia przyjaciółki o innej kobiecie popełniającej tą zbrodnię są bzdurą. Wszyscy już Julię skazali.

Annika poznała kiedyś obie kobiety,z którymi pojechała na patrol pisząc jakiś artykuł. Zaczyna głębiej grzebać w nieskazitelnej przeszłości Davida i okazuje się ona pełna dziwnych zdarzeń. Jednak czy uda jej się udowodnić,że Julia jest niewinna? Zwłaszcza,że sama ma kłopoty,ktoś podpalił jej dom,mąż ją porzucił i musi walczyć o prawo do dzieci. A na koniec chyba zbyt zbliżyła się do prawdy,bo zostaje napadnięta i ostrzeżona. Jak to wszystko się skończy?

Lubię książki Lizy Marklund.Jak do tej pory udało mi się przeczytać wszystkie części,więc jestem na bieżąco w losach bohaterów. I już się rozglądam za następną,gdyż po prostu muszę wiedzieć co będzie dalej:)


Baza recenzji Syndykatu ZwB

Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:3,2cm
Trójka e-pik:Książka,której bohaterkami są kobiety 

10 komentarzy:

 1. Książki Marklund bardzo lubię, choć Annika przez kilka tomów mnie denerwowała okropnie. Wszystkie nieszczęście świata się na nią zwalały i o ja biedna taka strasznie. Jednak Miejsce w słońcu przedstawiły ją wreszcie jako normalną kobietę i byłam bardzo zadowolona z lektury. A dziś wychodzą Granice:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może nie czytaj "Dożywocia":) Tutaj zwala się jeszcze więcej nieszczęść na biedną Annikę. Mnie ona też czasami denerwuje ale jest postacią bardzo realną ze swoimi wiecznymi problemami. "Granice" na pewno przeczytam:)

   Usuń
 2. Ciekawe, może kiedyś się skuszę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie miałam okazji czytać książek tej autorki, ale na pewno nadrobię. Lubię skandynawskie kryminały :) Pewnie warto czytać tę serię po kolei, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachowanie kolejności nie jest konieczne ale niewątpliwie najlepiej pozwala poznać od początku dzieje Anniki.Jeśli masz możliwość to czytaj po kolei:)

   Usuń
 4. Też lubię Marklund i Annikę choć przyznam, że w ostatniej książce z serii którą czytałam - "Miejsce w słońcu" trochę mnie drażniła. Podobno kolejna książka jest lepsza, więc zacieram ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tylko "Raj", ale tak średnio mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie miałam okazji czytać książek tej autorki. Myślę, że kiedyś po nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powieść zapowiada się dość ciekawie. Intryguje mnie jej fabuła.

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)