sobota, 9 marca 2013

"Gorycz szczęścia"- Susan Lewis

Życie Susannah nie jest usłane różami. Jest matką samotnie wychowującą nastoletnią córkę.Dzięki mężowi,który trafił za narkotyki do więzienia,jej życie jest pasmem wiecznej walki o przetrwanie.Ima się prawie każdego zajęcia chcąc zapewnić córce normalne dzieciństwo.Neve docenia starania matki, jednak czasami zazdrości koleżankom,że mają wszystko.Złości ją,że jej piękna niegdyś mama,która miała być aktorką,musi pracować na kilku etatach a i tak ciągle brakuje im pieniędzy. O życiu prywatnym Susannah nie wspominając. Córka pragnie,by jej mama znów się uśmiechała,by mniej pracowała i była szczęśliwa.Postanawia więc w tajemnicy przed matką odnaleźć jej pierwszą miłość. I udaje jej się sprawić,że Alan zajmuje ważne miejsce w ich życiu. Jednak młoda dziewczyna nie przewidziała jednego. Alan okazuje się ideałem również dla niej.Miotana skrajnymi uczuciami próbuje powstrzymać rodzące się w niej uczucie,staje się wybuchowa i kapryśna,oddala się od matki,o którą jest zazdrosna.Nie chce niszczyć szczęścia Susannah,jednak nie potrafi zapanować nad swoimi uczuciami. Co z tego wyniknie? Czy szczęście Susannah pryśnie jak bańka mydlana czy może córka się opamięta?
Alan,czyli wybraniec obu kobiet,to sympatyczny mężczyzna przed czterdziestką prowadzący własny gabinet psychologiczny. Wprowadza w ich życie ład i radość,jednak czy wszystko jest takie na jakie wygląda?
A Pat? Najlepsza przyjaciółka Susannah zrobiła karierę i przemieszcza się po świecie.Jej związki nie należą do udanych,dlatego też obiecała sobie,że już nigdy się z nikim nie zwiąże. Czy dotrzyma postanowienia także w Paryżu?A może namolnemu i dość bezczelnemu Fronkowi uda się zburzyć mury obronne Pati? I czy matka chrzestna Neve domyśli się uczuć jakimi dziewczyna darzy przyjaciela matki?

Fajnie napisana książkach o trudach samotnego wychowywania dziecka,o próbie ułożenia sobie życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. O szczęściu,które jest ulotne i może być okupione czyimś cierpieniem.O troskach matki i wyborach jakie musi podejmować.

Przeczytam tyle,ile mam wzrostu:4cm
Trójka e-pik:książka z wątkiem nieszczęśliwej miłości

4 komentarze:

  1. Ciężko samotnie wychowywać dziecko. Wiele osób boryka się z tym problemem, dlatego doceniam to, że mam pełną rodzinę. Interesująca książka. Będę miała ją na uwadze, kiedy tylko skończę czytać swoje nowości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią bym zajrzała do tej książki. Taka opowieść zawsze nas czegoś uczy o życiu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam inną książkę autorki "Straconą niewinność" i bardzo, bardzo mi się podobała. Postanowiłam wtedy, że przeczytam wszystkie książki Susan Lewis

    OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)