piątek, 19 października 2012

"Królestwo czarnego łabędzia"- Lee Carroll


Moja opinia:
Garet James ma 26 lat,prowadzi warsztat wykonujący biżuterię na zamówienie i mieszka z ojcem prowadzącym galerię. Dziewczyna właśnie się dowiedziała,że jej ojciec poczynił niefortunną inwestycję,w wyniku której grozi im bankructwo. Zmartwiona po rozmowie z prawnikiem gubi się w deszczu i trafia do sklepiku z antykami. Tam sprzedawca pokazuje jej szkatułkę posiadającą taki sam motyw łabędzia jak na sygnecie,który dostała od matki. Prośba staruszka o otworzenie szkatułki przez dziewczynę przynosi nieoczekiwane i zaskakujące wydarzenia.
Rozpoczyna się walka z czasem. Garet ma siedem dni,żeby nauczyć się jak być Strażnicą, posiąść pożądane zdolności i wygrać ze złem. Świat wykreowany przez autorów jest pełen magicznych istot żyjących wespół z ludźmi. I tak pielęgniarz w szpitalu okazuje się być Oberonem- królem istot magicznych,żebraczka staje się wcieleniem wodnego bóstwa,w starych korytarzach metra żyje smok  a inwestor,w którym się zakochała jest wampirem.
Pomimo tego wszystkiego nie potrafiłam się wczuć w tą książkę. Czegoś w niej brakuje,czegoś,co tworzy porywający nastrój. Niestety tutaj go nie ma. Książka nie potrafi wywoływać żadnych emocji, czytamy,wczuwamy się....i nic. Zabrakło tego czegoś co sprawia,że książka wciąga i porywa,nawet jeśli jest kiepska. Kilkakrotnie miałam ochotę ją odłożyć. Raczej nie sięgnę po dalsze części.

4 komentarze:

 1. W takim razie odpuszczę na pewno sobie tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie i bez żalu.Czegoś tej książce brakuje i już:)

   Usuń
 2. Chyba też dam sobie spokój. Opinie o tej serii są różnorodne i sama nie wiem co o tym myśleć...
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę miałam w planach, ale chyba ją sobie daruję:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)