czwartek, 18 października 2012

"Zaklinacz"- Donato Carrisi

Moja opinia:
Bardzo dobry,wciągający thriller.
Policja znajduje sześć odciętych dziewczęcych rąk.Pięć z nich udaje się powiązać ze zgłoszonymi zaginięciami dzieci.Kim jest szósta dziewczynka?
Mila-jedna z głównych bohaterek-jest samotną kobietą pracującą w policji przy poszukiwaniu zaginionych dzieci.Co zdarzyło się w jej życiu,że nie potrafi odczuwać empatii,że musi się okaleczać,aby coś czuć? Czy uda jej się rozszyfrować tożsamość zaginionej dziewczynki,która padła ofiarą seryjnego mordercy jako szósta dziewczynka z serii?
Sprawę prowadzi doktor Goran Gavila,cywilny kryminolog,który nie boi się używać niekonwencjonalnych metod śledczych np.korzysta z pomocy jasnowidza.
Morderca bawi się z prowadzącymi śledztwo,podrzucając co chwilę fałszywe tropy.Ale też te tropy prowadzą do ciekawych odkryć.Jakich nie napiszę,żeby nie spalić książki.
Autor książki co chwilę zaskakuje czytelnika zwrotem akcji.Już,już,wydaje się,że sprawa rozwiązana,aż tu nagle okazuje się,że to dopiero początek.Książka pokazuje także,że każdy ma jakieś tajemnice,że pozory mylą i nigdy nie wiadomo,co w kim siedzi.
Ciekawa,zaskakująca,dobrze napisana książka.Polecam:)

  Baza recenzji Syndykatu ZwB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie krępuj się! Powiedz co o tym sądzisz:)